יועץ אבטחה

כותרת:

מיהו יועץ האבטחה?

כשאנשים חושבים על אבטחה, הם חושבים לפעמים על כמה מצלמות, אזעקה ומאבטח בכניסה שבודק תיקים. האמת היא, שמאחורי כל מערך אבטחה איכותי עומד תכנון קפדני וחשיבה אסטרטגית. אבטחה טובה היא כזו שאוספת מידע, מגבשת תכנית, וחושבת על כל פרט: ממיקום האזעקה ועד כמות המאבטחים.

את עבודת התכנון המורכבת הזאת עושה יועץ אבטחה. יועצי אבטחה הם אנשים עתירי ניסיון ביטחוני, שנדרשים לשלב בין עבודה ניהולית, הבנה עמוקה של אמצעי אבטחה, ניהול סיכונים וחיזוי תרחישי איום. למעשה יועצי אבטחה הם הליבה של עולם האבטחה והביטחון, הם המנצחים שגורמים לכל התזמורת לנגן ולהגן בצורה הטובה ביותר.

כיצד נראית עבודתו של יועץ האבטחה?

בפועל, יועץ אבטחה עובד בתהליך הדרגתי. הוא מתחיל מהבנת המקום שעליו הוא רוצה להגן. מה השימוש שלו? כמה אנשים מבקרים או שוהים בו בכל רגע נתון? מה המיקום הגאוגרפי שלו? אחרי שכלול של כל הנתונים, יועץ האבטחה מנסה לצפות ולהבין – מה הסכנות הצפונות למתחם?

כדי לצפות תרחישי איום יועץ ביטחוני חייב ניסיון. הסכנה יכולה להגיע ממקומות בלתי צפויים, ויועץ האבטחה נדרש לצפות אותם בכל זאת. איך הוא עושה את זה? ובכן, בדרך כלל, הוא עושה את זה משום שהוא התמודד עם סכנות בלתי צפויות בעצמו. למעשה, מרבית יועצי האבטחה הפרטיים מגיעים מרקע צבאי עשיר, יוצאי סיירות וקצינים במילואים. לא כולם כמובן חייבים להיות יוצאי צבא כדי להיות יועצי ביטחון טובים. עם זאת, אי אפשר להתעלם מהניסיון המבצעי שמגיעים איתו לוחמים בצה”ל, במיוחד כשמדובר בהגנה על יישובים, על מתקנים או על אישים.

לאחר הגדרת תרחישי האיום והסכנות הצפויות, מתחיל יועץ האבטחה לבנות מודלים מבצעיים התואמים לצורך של הלקוח. לאחר מכן, יבצע היועץ ניתוח שטח מעמיק וימפה את הצרכים בצורה עמוקה אף יותר. בסופו של דבר, הוא יגבש המלצות לנוהלי עבודה בתחום הביטחון, שאותן הוא גוזר מתוך האילוצים השונים של הלקוח.

רעם ביטחון היא אחת החברות המקצועיות והאיכותיות בישראל בתחום הייעוץ הביטחוני. יועצי הביטחון שלנו הם מנהלים בכירים בעלי ניסיון צבאי ואזרחי עשיר, שמלווים כל לקוח שלב אחר שלב בדרך לבניית מערך ביטחון שמשכלל את כל האילוצים והצרכים שלו. מחפשים יועץ ביטחוני? הגעתם למקום הנכון. צרו עמנו קשר כדי להתחיל בבניית מערך האבטחה שלכם.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

-->