חברות ייעוץ בטחוני

כותרת:

מהו ייעוץ ביטחוני ומי משתמש בו?

בשנים האחרונות אנחנו חוזים במגמה של עלייה חדה בפשיעה, בטרור ובגניבת המידע. כתוצאה ישירה מכך, חברות ייעוץ ביטחוני וחברות אבטחה פרטיות החלו לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם, בניסיון לענות על הצורך בשוק בעיבוי מערכי אבטחה – גם אבטחה פיזית וגם אבטחת מידע.

ואולם, כשמדובר בייעוץ ביטחוני, ניסיון הוא נכס שלא יסולא בפז. לכן, ככל שיותר ויותר חברות קמות וטוענות ליכולת לנצח את האיומים, כך מתחזקת ההבנה שבתחום האבטחה – ידע הוא כוח. כשמדובר על חברות ייעוץ בטחוני ההנחה הזאת מתחזקת אף יותר.

אך ראשית כדאי להבין, מהו ייעוץ ביטחוני? היועץ הביטחוני בונה תמונת מצב על מתחם מסוים שזקוק להגנה – מה האיומים המופנים כלפיו, מה פוטנציאל הסיכון, מה תקציב האבטחה שברשותו וכדומה. את כל הנתונים האלה הוא משכלל לכדי תכנית אבטחה כוללת, המתייחסת למגוון האלמנטים הביטחוניים שמגנים על המקום.

למעשה, ייעוץ ביטחוני מסתכל על התמונה המלאה: החל ממצלמות האבטחה והיכן ימקמו אותן, ועד איסוף מודיעין ומחקר על איומי הייחוס. נשמע מורכב, אולי אפילו קיצוני? ובכן, ייעוץ ביטחוני הוא בהחלט ענף מורכב שדורש מקצוענות ויכולות אסטרטגיות וניהוליות. עם זאת, אין כמעט עסק או מתקן שלא צריך ייעוץ ביטחוני מקצועי. כלומר, גם המכולת השכונתית צריכה להציב את מצלמות האבטחה שלה במקומות הנכונים כדי להצליח למנוע גנבות, וגם הקניון שזוכה לתנועה של עשרות אלפי מבקרים ביום וחשוף לפיגועי טרור צריך לדאוג לאבטחה מקצועית.

ייעוץ ביטחוני איכותי והוגן יודע להגיד לכם מה אתם צריכים. בסופו של דבר, הסוגיה מתנקזת לאיזון נכון. הרי אם היינו יכולים, כולנו היינו מצטיידים בסוללות של מאבטחים חמושים כדי להבטיח הגנה הרמטית, אבל המצב הזה לא ריאלי. מבקרים במרכז מסחרי למשל, לא ירגישו בנוח לעשות קניות כשהם מוקפים במאבטחים חמושים. הסוגיה הזו מתחזקת אף יותר כשמדובר במוסדות חינוך, אנחנו לא רוצים להקיף את הילדים שלנו בנשק ורכבים משוריינים, וגם אין צורך בכך.

ברעם ביטחון אנחנו מאמינים בהתאמת האבטחה ללקוחות. אחרי שלושה עשורים בענף האבטחה רכשנו כלים מקצועיים, ניהוליים ותכנוניים מתקדמים שמאפשרים לנו לראות את התמונה המלאה ולהבין מה אתם צריכים, בין אם מדובר בעסק מסחרי, מוסד ציבורי או בית פרטי. אז למה אתם מחכים? ייעוץ ביטחוני – רק ברעם ביטחון. פנו אלינו עכשיו ובואו נתחיל לעבוד.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

-->